Type Here to Get Search Results !

Bottom Ad

tabletki na cukrzycę

Oczyszczanie organizmu: głodówka lecznicza


głodówka lecznicza

Głodówka to idealna metoda na oczyszczenie, odtrucie i odmłodzenie organizmu. Głodówkę wykorzystuje się często jako metodę na błyskawiczne odchudzenie. Ze względu na wyjątkowo silne działanie na nasz organizm, musimy trzymać się  ogólnych zasad. Niewłaściwie przeprowadzona głodówka może przynieść więcej szkody niż pożytku. Aby oczyszczanie organizmu przebiegało bezproblemowo pamiętajmy o poniższych zasadach.

Głodówka – mechanizmy działania

Sposób, w jaki nasz organizm oczyszcza się za pomocą głodówki, jest bardzo prosty. Kiedy nie dostarczamy pożywienia z zewnątrz, przerzuca się on na tzw. odżywianie wewnątrzustrojowe. W praktyce organizm czerpie energię ze zgromadzonych nadwyżek i złogów. W pierwszej kolejności spala tzw. białko złogowe oraz zbędne i obciążające zapasy tłuszczu.

Pojawiające się w trakcie trwania oczyszczania bóle głowy, mdłości i osłabienie nie są spowodowane brakiem jedzenia. Objawy te są efektem zatrucia toksynami, a ich wystąpienie to dowód na to, że głodówka działa. Im więcej toksyn w naszym organizmie, tym większe prawdopodobieństwo wystąpienia wyżej wymienionych objawów.

Etapy głodówki

Oczyszczanie organizmu przez głodówkę to nie tylko niejedzenie. Prawidłowo przeprowadzona głodówka składa się z 3 niezbędnych i równie ważnych etapów. Są nimi okres przygotowawczy, głodówka właściwa i tzw. okres wyjścia. W pierwszym etapie przygotowujemy nasz organizm na oczyszczanie. Przez około 10-14 dni musimy wyeliminowywać z naszej diety mięso, białe pieczywo, słodycze, alkohol, słodkie napoje.

Podstawą naszej diety powinny być owoce i warzywa, kasze, ciemne pieczywo. Po przebudzeniu należy wypić szklankę przegotowanej, ciepłej wody. Warto połknąć łyżeczkę siemienia lnianego popijając łyżką oliwy z oliwek. Dwa dni przed rozpoczęciem głodówki powinniśmy spożywać tylko owoce i warzywa. Na głodówkę powinniśmy przygotowywać się nie tylko od wewnątrz.

Zaleca się szczotkowanie całego ciała, pomagające usunąć martwy naskórek tak by skóra mogła swobodnie wydalać toksyny. Niektórzy lekarze zalecają serię lewatyw – ostatnia, przeddzień rozpoczęcia głodówki właściwej. Pamiętajmy, że skrupulatne przygotowanie się pomoże wyeliminować przykre objawy związane z oczyszczaniem: uczucie zimna, bóle głowy, stawów, wysypy skórne itp.

Po tym okresie wolno nam przejść do etapu głodówki właściwej, podczas której wolno nam pić jedynie wodę mineralną o temperaturze pokojowej. W tym czasie nie żałujmy sobie zdrowego snu, spacerujmy po świeżym powietrzu i szczególnie dbajmy o higienę. Oczyszczający się organizm wydala toksyny, które mogą być przyczyną nieprzyjemnego zapachu potu – starajmy się jednak nie używać antyperspirantów, które blokują wydalenie toksyn.

Częstszy prysznic, podmywanie i przewiewna bielizna powinny wystarczyć. Nasze ubranie powinno być stosowne do pogody, warto też nosić przy sobie sweter, na wypadek marznięcia często towarzyszącego oczyszczaniu. Zaleca się stosowanie postu przez około 5-7 dni. Przy kolejnych sesjach wolno nam zwiększać ten okres.

Nie mniej ważny od poprzednich jest okres wyjścia z głodówki. Powinien trwać tyle, co okres przygotowawczy. Dwa dni po głodówce wolno nam pić jedynie soki warzywne, kolejne dni to jedzenie owoców i warzyw. Pierwszy zwykły posiłek wolno nam zjeść nie wcześniej niż tydzień po zakończeniu głodówki. Soli nie powinniśmy stosować przez 5 dni.

Zwykle po zakończeniu głodówki zmienia się nasze zapotrzebowanie: jemy mniej, nie odczuwamy ochoty na słodycze i niezdrowe, tłuste dania. Naturalnie, tracimy na wadze – łącznie z okresem przed i okresem wyjścia jest to zwykle około 10 kg.

Prześlij komentarz

0 Komentarze

Below Post Ad

detox